2022

  • 10/3  Domsjö Församlingshem
  • 12/3  Kyrkans Hus i Husum
  • 14/3  Privat föreningsspelning
  • 17/3  Privat föreningsspelning
  • 21/3  Folkan Teatern, Örnsköldsvik
  • 23/3  Graningebyn
  • 30/3  Privat föreningsspelning
  • 20/4  Musikcafé ABF Härnösand
  • 24/4  Ramviks Folkets Hus
  • 27/4  Privat föreningsspelning
  • 1/5    Stora Torget, Örnsköldsvik
  • 18/5  Ordet Fritt – ABF, Gävle
  • 4/6    Kulturfabriken i Mjällom
  • 11/6  Ådalens Industrimuseum – Invigning
  • 18/6  Mannaminne
  • 2/7    Tåsjö Kyrka
  • 6/7    Ragunda Kyrka
  • 10/7  Viksjö Kyrka
  • 13/7  Ramsele gamla kyrka
  • 20/7  Örbäck Hembygdsgård
  • 27/7  Hamnmagasinet, Nyland
  • 2/8    Åsele Kyrka
  • 14/8  Klockhuset i Skadom
  • 16/9  Privat föreningsspelning

 

2021

  • 17/1  Arnäs Kyrka (livestream)
  • 3/2    Gullängets Kyrka (livestream)
  • 24/2  Grundsunda Kyrka (livestream)
  • 7/3    Gideå Kyrka
  • 5/4    Alne Kapell
  • 30/4  Gideå Hembygdsgård (livestream)
  • 10/5  Privat spelning
  • 14/5  Minnesdag för Ådalen 31 (livestream)
  • 19/5  Alenius Inc, Örnsköldsvik. Jubileumsdag (Inställt)
  • 20/5  Privat spelning
  • 16/6  Graningebyn
  • 17/6  Privat spelning
  • 20/6  Lidböle Fäbodar, Örnsköldsvik
  • 26/6  Linatorpet, Trehörningsjö
  • 28/6  Musikcafé Sommarkyrkan Timrå (Vivstavarvs Kapell)
  • 7/7    Ramsele Gamla Kyrka
  • 12/7  Mo byalag, Regnsjön
  • 14/7  Gammelgården i Myckelgensjö
  • 21/7  Grillkväll, Marieberg
  • 22/7  Privat spelning
  • 25/7  Musik i Sommarkväll, Viksjö Pastorat
  • 28/7  Örbäck Hembygdsgård
  • 29/7  Privat spelning
  • 9/9    Alenius Inc. 
  • 25/9  Lägereld, High Coast Whiskey
  • 14/10 Alenius Inc.
  • 9/11   Pensionärsuniversitetet Härnösand

2020

  • 5/1   Gideå kyrka
  • 31/1 Jernsta Rock & Blues
  • 6/2   Alenius Inc, Örnsköldsvik (lunch-mingel)
  • 8/2   Röda Kvarn, Bredbyn
  • 24/2 PRO Kultur Bergsgatan
  • 25/2 Gnistan Folkets Hus, Gullänget
  • 13/3 Hotell Statt, Örnsköldsvik (Inställt)
  • 22/3 IOGT-NTO Backsjö (Inställt)
  • 22/3 Country & Visor i Butsjöböle – Livestream
  • 20/3 Hotell Statt, Örnsköldsvik (Inställt)
  • 25/3 Hållängets kyrka (Inställt)
  • 25/3 Viskväll på Sommarhemmet, Domsjö (Inställt)
  • 12/4 Själevads Kyrka
  • 24/4 Cafe Inbetween, Timrå (Inställt)
  • 28/4 Jan Gullik, Sollefteå (Inställt)
  • 1/5   1:a maj-firande, Sollefteå (Inställt)
  • 1/5   1:a maj-firande, Sollefteå – Livestream via ABF.
  • 3/5   Örnsköldsviks Kyrka
  • 20/5 IOGT-NTO Sollefteå (Inställt)
  • 21/5 Gökottan, Arnäs församling (Alneberget)
  • 14/6 Domsjö Kyrka
  • 28/6 Arnäs & Gideå Musikfestival, Gideå
  • 1/7   Ramsele gamla kyrka (Inställt)
  • 4/7   Forså Kvarn
  • 2/7   Växthuset Graningebyn
  • 5/7   Para Hembygdsgård
  • 8/7   Grillkväll Mariebergsgården
  • 11/7 Ytterlännäs Hembygdsgård (Inställt)
  • 12/7 Lidböle Fäbodar
  • 12/7 Gammelgården i Myckelgensjö (Inställt)
  • 14/7 Gullängets Kyrka
  • 15/7 Själevad Kyrka
  • 15/7 Örbäck Hembygdsgård (Inställt)
  • 18/7 Mo Byalag, Junsele
  • 19/7 Långvattnets Fäbodar
  • 19/7 Högsjö Hembygdsgård (Inställt)
  • 22/7 Hamnmagasinet, Nyland (Inställt)
  • 24/7 Musikcafé Sommarkyrkan Timrå (Vivstavarvs Kapell)
  • 1/8   Älglogen, Hammarstrand (Inställt)
  • 7/8   Drivhuset i Sandslån
  • 8/8   Klockhuset, Skadom
  • 11/8 Linatorpet, Trehörningsjö Hembygdsgård
  • 14/8 Kubbe Camp
  • 3/9   Sundhem, Örnsköldsvik
  • 16/9 Livestream från Butsjöböle
  • 18/9 Kulturfabriken i Mjällom (Inställt)
  • 11/10 Trehörningsjö Kyrka
  • 13/10 Livestream Studio Rex, Örnsköldsvik
  • 21/10 Alenius Inc, Lunchmingel
  • 22/10 Café Kyrkbacken, Örnsköldsvik
  • 2/11   Café Inbetween, Timrå
  • 11/11 Visor på Sommarhemmet
  • 12/11 Ramviks Folkets Hus
  • 13/11 Thuleteatern, Örnsköldsvik (Inställt)
  • 22/11 Örnsköldsviks Kyrka
  • 15/12 Härnösands Bibliotek (Inställt)
  • 31/12 Arnäs Kyrka

2019

  • 11/1 Tängstahallen, Tängsta
  • 19/2 Folkan Teater, Örnsköldsvik
  • 9/3   Hotell Höga Kusten
  • 31/3 Örnsköldsviks Kyrka
  • 4/4   Sidensjö Församlingshem
  • 5/4   Café InBetween, Timrå
  • 18/4 Gröna älgen, Umeå
  • 16/5 Björna Församlingshem
  • 16/6 Domsjö Kyrka
  • 22/6 Country & Visor i sommarnatten, Multrå Kyrka
  • 27/6 Graningebyn
  • 6/7   Överlännäs Kyrka
  • 7/7   Högsjö Hembygdsgård
  • 10/7 Skeppsmaln, Örnsköldsvik
  • 17/7 Gullängets Kyrka
  • 17/7 Ramsele Gamla Kyrka
  • 23/7 Ådalsbyn, Sollefteå
  • 24/7 Långsele-Helgum Hembygdsgård
  • 4/8   Fors Hembygdsgård
  • 7/8   Björna Hembygdsgård
  • 12/8  Älglogen, Hammarstrand
  • 14/8  Trehörningssjö Hembygdsgård
  • 15/8  Dekarsögården, Örnsköldsvik 
  • 16/8  Ådalsbyn, Sollefteå
  • 17/8  Naturens dag, Örnsköldsvik
  • 17/8  Bend An Elbow Saloon, Angsta
  • 31/8  Klockhuset, Skadom
  • 1/9    Mo Kyrka, Moliden
  • 1/9    Drivhuset, Sandslån
  • 14/9  Mannaminne, Nordingrå
  • 15/9  Örnsköldsviks Kyrka
  • 22/9  Sidensjö IP (Till förmån för Världens Barn)
  • 19/9  Brukskyrkan, Köpmanholmen
  • 26/9  Själevads Kyrka
  • 5/10  Bourbon Corner, Junsele
  • 19/10 IOGT-NTO Kramfors
  • 21/10 IOGT-NTO Drömme
  • 25/10 High Coast Distillery
  • 26/10 Pipes of Scotland, Umeå
  • 30/10 Hullsta Gård, Sollefteå
  • 1/11   Gullängets Kyrka
  • 12/11 Graningebyn
  • 15/11 Café InBetween, Timrå 
  • 19/11 Kent och Maries musikcafé, Junsele
  • 20/11 Hållängets Kyrka
  • 29/11 Seniorhusen, Umeå
  • 30/11 Örnsköldsviks Folkmusikförening, Thuleteatern
  • 3/12   Grindnäsets Bygdegård
  • 6/12   Kom In, Örnsköldsvik
  • 9/12   IOGT-NTO Arnäsvall

Tidigare spelningar:

2013. (Urval)

18/5 Hojstället Chopper Design, Noraström
24/5 Mormor Hilmas, Härnösand
15/6 Trysunda, (Invigning)
15/6 Mannaminne, Nordingrå
28/6 Arnäs Musikfestival, Örnsköldsvik
12/7 SR Västernorrland, livemusik
13/7 Kungsträdgården, Stockholm (feat. Rebecka Karlsdotter)
18/7 Trollskoj, Sollefteå
5/10 Kulturnatta, Själevad
1/11 Mats & Karin Musik & Möten, Östersjäland

2014. (Urval)

29/3 Musik Direkt (Gästakt)
19/7 Vildmarksträdgården, Jokkmokk
25/10 Sollefteå Bluesförening
7/11 SR Västernorrland, livemusik
7/11 Järnsta Kulturförening
20/11 Cafe Petter, Sollefteå

2015. (Urval)

22/3 Gnistan Folkets Hus, Örnsköldsvik
28/4 Örnskölds-Vis-Sällskap, Sliperiet
15/5 Rootsy Live, Sandslån
28/5 Gnistan Folkets Hus, Örnsköldsvik (feat. Rebecka Karlsdotter)
16/7 SR Västernorrland, livemusik
23/7 Sommarvågen, Örnsköldsvik
25/11 Americana på Thule, Örnsköldsvik
28/11 Privat tillställning
12/12 Julnatta, Själevads kyrka

2016

28/1 Örnskölds-Vis-Sällskap, Örnsköldsvik
9/4 Järnsta Kulturförening
29/4 Helene´s Fik & Musik, Bispgården
21/5 Visans vänner, Broparken Umeå
28/5 Länsmansgården, Lugnvik
17/6 Box Whiskey, Sandslån
2/7 Fiskarfänget, Norrfällsviken
13/7 Sommarhemmet, Örnsköldsvik
15/7 Myregården, Resele
16/7 Wahlnemogården, Junsele
22/7 New Orleans-festivalen, Mannaminne
27/7 Grillafton, Marieberg
19/8 Box Whiskey
20/11 Wahlnemogården, Junsele
27/11 Thuleteatern, Örnsköldsvik
10/12 Själevads kyrka, Julnatta

2017

28/1 The Chef, Nordmaling
15/3 Örnskölds-vis-sällskap, Örnsköldsvik
31/3 The Chef, Nordmaling
13/4 The Prancing Pony
13/5 Bollsta Folkets Hus, Bollstabruk
16/6 Box Whiskey
22/7 Myregården, Resele

2018

26/5 The Chef, Nordmaling
11/7 Sommarhemmet, Domsjö
18/7 Sommarhemmet, Domsjö
27/7 Norrfällsviken Hotell & Konferens
3/8 Norrfällsviken Hotell & Konferens
18/8 Naturens Dag i Örnsköldsvik
18/8 Torgscenen, Örnsköldsvik
1/9 The Chef, Nordmaling
9/9 Gnistan, Gullänget.
20/9 Gideå Hembygdsgård
21/9 Härnö Bryggeri, Härnösand
5/10 Järnsta Rock & Blues
6/10 Blueskällaren, Örnsköldsvik
23/10 Nätra Hembygdsgård
3/11 Österåsens Hälsohem
8/11 Själevad Kyrka
10/11 Skördefest, Multrå
20/11 Nätra Hembygdsgård
25/11 Arnäs Kyrka
30/11 Scandic Örnsköldsvik
4/12 Arnäs Hembygdsgård
7/12 Scandic Örnsköldsvik
8/12 Norrfällsviken Hotell & Konferens
14/12 Scandic Örnsköldsvik
14/12 Blueskällaren, Örnsköldsvik
15/11 Norrfällsviken Hotell & Konferens